VITA 2019-01-08T19:03:50+00:00

TIM FABIAN

B I O G R A F I A

Urodziłem się w Chorzowie 16 lutego 1977 roku. Mam, aż trzy 7 w mojej dacie urodzenia. Dwie w roku, a jak policzę 1 + 6 to mam trzecią 7. Więc nic dziwnego, że 7 to moja szczęśliwa liczba.

W wieku 7 lat po raz pierwszy wystąpiłem na scenie, w konkursie piosenki dziecięcej, który wygrałem. Jeszcze do dzisiaj pamiętam ten dzień. Było to w Zielonej Górze na urlopie z rodzicami. Bardzo się z tego ucieszyłem, bo wygrałem wtedy moją pierwszą nagrodę. Od tego czasu występowałem z zespołem działającym przy Domu Kultury Huty Batory w Chorzowie „Mniejsza oto”, na estradach Polski. Publiczność uwielbiała małego chłopca, a ja uwielbiałem publiczność. Tak się narodziła moja miłość do muzyki, która trwa do dzisiaj.

W wieku jedenastu lat zamieszkałem na stałe z rodziną w Niemczech. Było to dokładnie 7 lutego 1989 roku. 

Uczyłem się, studiowałem, jednak miłość do muzyki zawsze towarzyszyła mi w moim życiu i tak jest do dzisiaj. Moim największym marzeniem było aby śpiewać i dotrzeć swoją twórczością do Waszych serc.

W 2014 roku rozpocząłem współpracę ze znaną w Polsce spółką autorską Justyną Adamczak i Markiem Górskim, autorami wielu przebojów. W ich studio nagrań powstawały moje pierwsze, profesjonalnie utwory muzyczne, a później teledyski. W niedługim czasie zostałem zapraszany na występy w Polsce i za granicą. Spełniło się moje kolejne marzenie, kiedy ukazała się moja debiutancka płyta pt. „Pokochaj mnie“. Album ten został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność, media radiowe i telewizyjne.

Po dobrym starcie na polskim rynku muzycznym zawalczyłem o zdobycie popularności w Niemczech.  Aktualnie jestem grany i zapraszany na koncerty i programy telewizyjne w obydwu krajach.  

Cieszę się bardzo, że z moją muzyką trafiam w serce publiczności i to motywuje mnie do dalszej pracy nad nowymi utworami na następną płytę. 

Współpraca z ekipą polskich i niemieckich producentów owocuje nowymi kompozycjami i teledyskami, z którymi dzielę się z moimi słuchaczami na polskim i niemieckim rynku muzycznym. Mam nadzieję, że moje piosenki zawitają w Waszych sercach przynosząc Wam radość i uśmiech na twarzy.

Zapewniam Was, że to nie wszystko od Tima Fabiana! Będzie się działo!!! Postaram się zaskoczyć Was świetną muzyką, teledyskami i niepowtarzalnymi koncertami. Muzyka to moje życie i to co kocham! Mam nadzieję, że zobaczymy się na koncertach i poznamy się osobiście!

Wraz z tytułem mojej płyty „Pokochaj mnie“ życzę NAM dobrej zabawy i CZYSTEGO PRAGNIA MUZYKI!

Wasz Tim Fabian